WYSZUKIWARKA ROŚLIN  

Ogrzewanie Palm w czasie Zimy

W związku z tym, że temperatury w czsie zimy w Polsce mogą przekroczyć nawet -30ºC najbardziej skuteczną ochroną palm przed przemarznięciem jest ogrzewanie ich.

Co oznacza ogrzewanie palm i jak to robimy?

Wszystkie palmy podzcas zimy możemy dogrzewać używając odpowiedniego kabla grzewczego podłączonego do termostatu. Termostat przy określonej przez nas temperaturze, odpowiedniej dla danego gatunku, będzie załączał i wyłączał kabel grzewczy.

Jak to robimy? - Delikatne związujemy liście palmy tak, aby dochodziło powietrze do serca palmy.
Następnie okrywamy (opatulamy) palmę w całości zimową agrowłókniną, po czym okręcamy okrytą roślinę kablem grzewczym i ponownie okrywamy agrowłókniną w celu zabezpieczenia przed utratą dostarczanego ciepła.
Na koniec obwiązujemy sznurkiem tak, aby stworzyć spójną całość.

Tak więc jeśli w ogrodzie mamy posadzoną palmę która jest mrozoodporna do -17ºC ustawiamy termostat na -5ºC i przy takiej temperaturze będzie on zaczynał ogrzewanie palmy.

Nasza firma w trosce o rośliny i kompleksową obsługę klienta prowadzi również sprzedaż elektronicznych systemów grzewczych niezbędnych do ogrzania zakupionych palm. Koszt takiego systemu grzewczego uzależniony jest od wysokości rośliny i wynosi od 199zł wzwyż, a miesięczny koszt ogrzania jednej palmy to około 30-40zł.

Dzięki nowatorskim systemom ogrzewania, możemy hodować w naszych ogrodach palmy i cieszyć nimi nasze oczy z roku na rok, a przy tym koszt ich ogrzewania nie jest kosmiczny, możemy bez większych uszczerbków finansowych pozwolić sobie na nie.