WYSZUKIWARKA ROŚLIN  


Palmy Mrozoodporny w Polsce

Palm Juk Juki Kaktus Kaktusy Agaw Agawy Bambu Bambusy Bananowce Banana Citrus Limon Lemon Cytryna

Zimowanie Rośliny Mrozoodporne

Rośliny Śródziemnomorskie

WYBIERZ GATUNEK PALMY
 
Trachycarpus Fortunei Trachycarpus Wagnerianus Phoenix Canariensis
Washingtonia Robusta Chamaerops Humilis Chamaerops Humilis Cerifera
Cycas Revoluta Sabal Minor JUBAEA CHILENSIS -Chilijska Palma Miodowa-
Kencja - Howea Forsteriana Rhapidophyllum Hystrix -Palma Igłowa- ARCHONTOPHOENIX ALEXANDRAE - Feniks Panujących
Dypsis Lutescens Palma Koralowa Butia Capitata
Palma Biczowa Bismarckia Nobilis Dypsis Decari

 

Palmy Mrozoodporne.

Wszystkie mrozoodporne gatunki palm nadają się do uprawy doniczkowej w pomieszczeniach.

Palmy są roślinami, które nas fascynują, to typowo egzotyczne drzewa, przywołujące nam na myśl wakacje w ciepłych i egzotycznych krajach.

Ich charakterystyczne, majestatycznie kołyszące się na wietrze liście, tworzą niepowtarzalny klimat. Kojarzą się nam z włoskim Dolce Vita czy hiszpańską Fiestą, ze słońcem i uśmiechniętymi ludźmi.

Czy nie byłoby wspaniale móc posiadać te rośliny w swoim ogrodzie i cieszyć się nimi mając wrażenie, że znajdujemy się w innym świecie? Być może sądzisz, że jest to niemożliwe. W naszych warunkach klimatycznych ich uprawa jest trudna, ale nie jest niemożliwa.

Kentia w domu

Istnieje, bowiem kilkanaście gatunków palm które są mrozoodporne i które wyjątkowo dobrze radzą sobie w niskich temperaturach. Wystarczy w okresie zimowym odpowiednio je zabezpieczyć a będą dodawać naszym ogrodom niecodziennej egzotyki.

Palmy zdobią już ogrody w wielu krajach Europy m.in. w Belgii, Holandii, Czechach Austrii, Szwecji, Danii, Niemczech, oraz USA i Kanadzie.

Z nami możesz stworzyć w swoim otoczeniu namiastkę tropiku dla siebie i swojej rodziny. Najpiękniejsze egzotyczne rejony naszego świata staną się częścią Twojego otoczenia. Przysporzy to na pewno wiele radości Twoim dzieciom a Tobie przypomni wspaniale spędzone wakacie.

Snieg
Snieg
Snieg
Snieg