WYSZUKIWARKA ROŚLIN  


 

 

 

 

BOUGAINVILLEA
100-110cm

 

Wysokość:
Z donicą ok. 100-110cm.

 

 

CENA : 250.00 zł.

Dostępność:
Wiosna 2020

 

Dodaj do                      koszyka   Zarezerwuj  
WIĘCEJ INFORMACJI:

 

BOUGAINVILLEA - Bugenwilla -

 

Bugenwilla to jedna z najpiękniej i najdłużej kwitnących roślin na świecie. Efektowne, obfite i długotrwałe kwitnienie rośliny jest jej głównym atutem.

Choć jej naturalnym miejscem występowania są tropikalne rejony Ameryki Południowej, to jest nieodzowny element krajobrazu państw leżących w basenie Morza Śródziemnego.

Ta niezwykłej urody roślina w ciepłym klimacie śródziemnomorskim rośnie niemal wszędzie, porasta mury domów i płoty, tworząc efektowne żywopłoty, oplata ogrodowe altany oraz pergole.

W warunkach naturalnych Bugenwilla kwitnie niemal przez cały rok, jej bardzo długie i cienkie pędy osiągają nawet 12 m długości a kwiaty pojawiają się prawie na całej długości pędu. Przeważnie w intensywnych, przyciągających wzrok kolorach, spotkać można różowe, pomarańczowe, łososiowe, czerwone, fioletowe, purpurowe i białe.

Bugenwille są roślinami zimozielonymi i mogą mieć formę pnącza, krzewu lub drzewka.

Ze względu na klimat u nas może być uprawiana jedynie jako roślina doniczkowa, przechowywana w okresie zimowym wewnątrz i przenoszona do ogrodu, na taras lub balkon w okresie od maja do października.

W naszym klimacie również kwitnie obficie i nieustannie przez całe lato.

Ciekawostką jest fakt że wspaniałe kwiaty Bugenwilli, tak naprawdę kwiatami wcale nie są, a jedynie liśćmi przykwiatowymi, okrywającymi niepozorne i drobne kwiaty właściwe.

Ich niezwykła uroda wzbudza zachwyt każdego, kto ma okazję je oglądać. Trudno się więc dziwić, że każdy miłośnik kwiatów chciałby móc uprawiać tę wspaniałą roślinę i cieszyć się jej urodą przez całe lato.