WYSZUKIWARKA ROŚLIN  


 

 

 

 

STRELITZIA REGINAE
90-110 HF/C22

 

Wysokość:
Z donicą ok. 80-100cm.

 

 

CENA : 125.00 zł.

Dostępność:
Wiosna 2020

 

Dodaj do                      koszyka   Zarezerwuj  
WIĘCEJ INFORMACJI:

 

STRELICJA KRÓLEWSKA - RAJSKI PTAK-
STRELITZIA REGINAE

 

Jednym z najbardziej znanych i cenionych kwiatów pochodzących z Republiki Południowej Afryki jest bez wątpienia dumna i urocza Strelicja gdzie naturalnie rośnie nad brzegami rzek oraz prawie całym obszarze przybrzeżnym prowincji Natal.

Eksportowana jest na cały świat, a wizerunek Strelicji Królewskiej znalazł się nawet na monetach RPA.

Przepiękne i niepowtarzalne kwiaty Strelicji Królewskiej o intensywnej pomarańczowej barwie z ciemnoniebieskimi słupkami osiągają długość do 20 centymetrów, a swoim kształtem przypominają rajskiego ptaka.

Strelicja ze względu na kształt oraz kolorystykę swojego niezwykłego kwiatostanu przypominającego ubarwienie rajskich ptaków również nazywana jest potocznie Rajskim Ptakiem, stąd też pochodzi jej angielska nazwa – Bird of Paradise.

W naszym klimacie można ją uprawiać wyłącznie, jako roślinę doniczkową gdyż wrażliwa jest na niskie temperatury.

Jest dość prosta w uprawie i jednocześnie bardzo atrakcyjna wizualnie, doskonale nadaje się do dużych jasnych przestrzeni, tarasów, ogrodów zimowych.

Jest rośliną wieloletnią o trwałych, egzotycznych, pomarańczowo-niebieskich kwiatach i skórzastych, zielonych liściach. Systematycznie i odpowiednio pielęgnowana przez lata będzie cieszyć swym niepowtarzalnym i egzotycznym wyglądem.