Rośliny Egzotyczny Palmy Mrozoodporne Palmy do Ogrodu

 

 

 

 

WYSZUKIWARKA ROŚLIN

 


 

 

 

 

TRACHYCARPUS WAGNERIANUS CANP50/60

 

Wysokość:
Z donica ok. 150/160cm.

 

Wysokość Pnia:50/60cm

 

 

CENA : 750.00 zł.

Dostępne

 

Dodaj do                      koszyka    
WIĘCEJ INFORMACJI:

 

TRACHYCARPUS WAGNERIANUS -Szorstkowiec Wagnera-

 

TRACHYCARPUS WAGNERIANUS, zwany Szorstkowcem Wagnera jest jedną z najbardziej mrozoodpornych palm, przez znawców uważana nawet za odporniejszą na mróz niż Trachycarpus Fortunei.

Pochodzi z górzystych terenów południowych i środkowych Chin oraz Japonii, gdzie rośnie na wysokości 2500m n.p.m. i dorasta do 5m wysokości.

Śnieg, mróz i wiatr są tam normalnością dnia codziennego, dlatego mrozoodporność Trachycarpus Wagnerianus określana jest na -20℃ przy krótkotrwałych spadkach temperatur.

Liście Trachycarpus Wagnerianus są dekoracyjne i ciemnozielone a w porównaniu do Trachycarpus Fortunei sztywniejsze, mocniejsze i mniejsze.

Pień pokryty jest charakterystycznymi brązowymi włóknami, które z wiekiem odpadają. U starszych egzemplarzy dolna część pnia jest z tego względu ich pozbawiona.

Trachycarpus Wagnerianus to gatunek palmy do uprawy zewnętrznej. Mogą być hodowane w donicy, wtedy zalecane jest wystawianie palmy od wiosny do jesieni na zewnątrz z koniecznością przestawienia na czas zimy do wewnątrz, do pomieszczenia typu garaż lub piwnica.

W całorocznej uprawie domowej palma zasycha i w konsekwencji obumiera dlatego nie zalecamy kupować tego gatunku z myślą o uprawie wewnętrznej.