Rośliny Egzotyczny Palmy Mrozoodporne Palmy do Ogrodu

 

 

 

 

WYSZUKIWARKA ROŚLIN

 


 

 

 

 

Jubaea Chilensis Palma Miodowa DEM21

 

Wysokość:
Z donica ok. 270/280cm.

 

Wysokość Pnia:ok. 60cm

 

 

CENA : 5550.00 zł.

Dostępne

 

Dodaj do                      koszyka    
WIĘCEJ INFORMACJI:

 

Jubaea Chilensis -Chilijska Palma Miodowa-

Palma zakwita i owocuje po ok. 60 latach. Jej jadalne, małe i okrągłe owoce o średnicy około 2–3cm, zwane są również „miniaturowym kokosem” z uwagi na podobieństwo w formie i smaku do owoców palmy kokosowej.

Jubea chilensis zwana jest również chilijską palmą miodową z uwagi na wytwarzany przez palmę sok zwany miodem palmowym. Sok służy do produkcji cukru oraz tzw. wina palmowego. Ponieważ sok zbiera się poprzez ścięcie pnia, to masowa eksploatacja doprowadziła do znacznego zmniejszenia liczebności gatunku. Z tego powodu Jubea chilensis obecnie znajduje się pod ścisłą ochroną, a produkcja wina palmowego jest ściśle kontrolowana.

Jej mrozoodporność przy krótkotrwałych spadkach temperatur stwierdzona jest na około -15 °C, co czyni ją jedną z najbardziej odpornych na zimno palm z pierzastymi liśćmi. Ponieważ w swoim środowisku rośnie na wysokości około 1400m npm, nie wymaga gorących okresów letnich. W stanie naturalnym, palma występuje prawie wyłącznie na stromych stokach wąwozów.

Jubea chilensis hodowana na zewnątrz w naszym klimacie należy na czas zimy zabezpieczyć stosując okrycie oraz kabel grzewczy. Naszym klientom udzielamy wszelkiej niezbędnej informacji dotyczącej hodowli, pielęgnacji, sposobu sadzenia oraz zabezpieczenia zimowego.

Mogą być hodowane w donicy, wtedy zalecane jest przestawienie na czas zimy do wewnątrz, do chłodnego i jasnego pomieszcenia.