Palmy Mrozoodporne Rośliny Egzotyczny Palmy do Ogrodu

 

WYSZUKIWARKA ROŚLIN

 


 

 

 

 

JUKA GLORIOSA LONE STAR 45ltr

 

Wysokość:
Z donicą ok. 100/110cm

 

 

CENA : 850.00 zł.

Dostępność:
Wiosna 2020

 

Dodaj do                      koszyka   Zarezerwuj  
WIĘCEJ INFORMACJI:

 

Juka Gloriosa Lone Star

 

Juka Gloriosa Lone Star to bardzo rzadko spotykana odmiana która charakteryzuje się ogromną wytrzymałością na ujemne temperatury oraz suszę. Pochodzi z Teksasu gdzie narażona jest na ujemne temperatury w okresie zimowym. Jej mrozoodporność określana jest na -18°C przy krótkotrwałych spadkach temperatur.

Zimozielona Juka Gloriosa w naturze dorasta do 2.5m wysokości.

Jej liście, długie nawet na pół metra, koloru szaro-zielonego lub niebieskawo-zielonego są proste i sztywne.

Młode, kilkuletnie osobniki tworzą zwykle kępy, a dorosłe okazy wytwarzają pień zwieńczony rozetą przepięknych srebrno-zielono-niebieskich liści.

Juka Gloriosa Lone Star w optymalnych warunkach uprawy odporna jest na chwilowe spadki temperatur do -18°C, tak więc nie straszne są jej polskie zimy. Hodowana w naszym klimacie na zewnątrz, musi zostać na czas zimy zabezpieczona, stosując okrycie oraz kabel grzewczy.

W lipcu i sierpniu kwitnie przepięknymi wysokimi kwiatostanami dzwonkowatych białych kwiatuszków. Często po przekwitnięciu juka ta rozgałęzia się tworząc bardzo gęste multirozety.

Preferuje podłoże piaszczyste i bardzo przepuszczalne, gdyż w naturze rośnie na wydmach. Jest odporna na suszę i najlepiej rośnie w pełnym słońcu. Dorosłe osobniki w gruncie wymagają minimalnej troski.

W naszym klimacie przy długotrwałych przymrozkach roślinę należy zabezpieczyć stosując okrycie oraz kabel grzewczy.

Również należy unikać długo zalegającego śniegu w rozecie liści oraz zabezpieczać jukę przed nadmiarem wilgoci w glebie.

Idealnie komponuje się w nowoczesnej architekturze ogrodów, ogrodów zimowych nadając im niecodzienny i egzotyczny klimat.