Palmy Mrozoodporne Rośliny Egzotyczny Palmy Mrozoodporne Palmy do Ogrodu

 

 

 

 

WYSZUKIWARKA ROŚLIN

 


 

 

 

 

STRELICJA REGINEA C70Lts
STRELICJA KROLEWSKA

 

Wysokość:
Z donica ok. 150/160cm.

 

 

CENA : 900.00 zł.

Dostępne

 

Dodaj do                      koszyka    
WIĘCEJ INFORMACJI:

 

STRELICJA KRÓLEWSKA - RAJSKI PTAK-
STRELITZIA REGINAE

 

Jednym z najbardziej znanych i cenionych kwiatów pochodzących z Republiki Południowej Afryki jest bez wątpienia dumna i urocza Strelicja gdzie naturalnie rośnie nad brzegami rzek oraz prawie całym obszarze przybrzeżnym prowincji Natal.

Eksportowana jest na cały świat, a wizerunek Strelicji Królewskiej znalazł się nawet na monetach RPA.

Przepiękne i niepowtarzalne kwiaty Strelicji Królewskiej o intensywnej pomarańczowej barwie z ciemnoniebieskimi słupkami osiągają długość do 20 centymetrów, a swoim kształtem przypominają rajskiego ptaka.

Strelicja ze względu na kształt oraz kolorystykę swojego niezwykłego kwiatostanu przypominającego ubarwienie rajskich ptaków również nazywana jest potocznie Rajskim Ptakiem, stąd też pochodzi jej angielska nazwa – Bird of Paradise.

W naszym klimacie można ją uprawiać wyłącznie, jako roślinę doniczkową gdyż wrażliwa jest na niskie temperatury.

Jest dość prosta w uprawie i jednocześnie bardzo atrakcyjna wizualnie, doskonale nadaje się do dużych jasnych przestrzeni, tarasów, ogrodów zimowych.

Jest rośliną wieloletnią o trwałych, egzotycznych, pomarańczowo-niebieskich kwiatach i skórzastych, zielonych liściach. Systematycznie i odpowiednio pielęgnowana przez lata będzie cieszyć swym niepowtarzalnym i egzotycznym wyglądem.