Palmy Mrozoodporne Rośliny Egzotyczny Palmy do Ogrodu

 

 

 

 

WYSZUKIWARKA ROŚLIN

 


 

 

 

 

BOUGAINVILLEA NA PNIU c35

 

Wysokość:
Z donica ok. 130cm

 

Cena Regularna: 550.00 zł.

CENA OFERTA: 450.00 zł.

Dostępne

 

Dodaj do                      koszyka    
WIĘCEJ INFORMACJI:

 

BOUGAINVILLEA - Bugenwilla -

 

Bugenwilla to jedna z najpiękniej i najdłużej kwitnących roślin na świecie. Efektowne, obfite i długotrwałe kwitnienie rośliny jest jej głównym atutem.

Choć jej naturalnym miejscem występowania są tropikalne rejony Ameryki Południowej, to jest nieodzowny element krajobrazu państw leżących w basenie Morza Śródziemnego.

Ta niezwykłej urody roślina w ciepłym klimacie śródziemnomorskim rośnie niemal wszędzie, porasta mury domów i płoty, tworząc efektowne żywopłoty, oplata ogrodowe altany oraz pergole.

W warunkach naturalnych Bugenwilla kwitnie niemal przez cały rok, jej bardzo długie i cienkie pędy osiągają nawet 12 m długości a kwiaty pojawiają się prawie na całej długości pędu. Przeważnie w intensywnych, przyciągających wzrok kolorach, spotkać można różowe, pomarańczowe, łososiowe, czerwone, fioletowe, purpurowe i białe.

Bugenwille są roślinami zimozielonymi i mogą mieć formę pnącza, krzewu lub drzewka.

Ze względu na klimat u nas może być uprawiana jedynie jako roślina doniczkowa, przechowywana w okresie zimowym wewnątrz i przenoszona do ogrodu, na taras lub balkon w okresie od maja do października.

W naszym klimacie również kwitnie obficie i nieustannie przez całe lato.

Ciekawostką jest fakt że wspaniałe kwiaty Bugenwilli, tak naprawdę kwiatami wcale nie są, a jedynie liśćmi przykwiatowymi, okrywającymi niepozorne i drobne kwiaty właściwe.

Ich niezwykła uroda wzbudza zachwyt każdego, kto ma okazję je oglądać. Trudno się więc dziwić, że każdy miłośnik kwiatów chciałby móc uprawiać tę wspaniałą roślinę i cieszyć się jej urodą przez całe lato.

Drzewko bugenwilla - efektowna ozdoba domu i mieszkania

Bugenwilla na pniu to jedna z najbardziej charakterystycznych roślin, która doskonale sprawdzi się jako element dekoracyjny w każdym wnętrzu. Co więcej, jest odporna na choroby i nie sprawia problemów podczas uprawy. Bywa jednak wymagająca, najlepiej funkcjonuje w mocno nasłonecznionym miejscu, najlepiej na stronie południowej lub wschodniej. Ważne jest także utrzymanie wilgotnego i żyznego podłoża oraz osłonięcie od wiatru.

Bugenwilla - drzewko jako bonsai

Jako roślina doniczkowa bugenwilla doskonale nadaje się do formowania, dzięki czemu prezentuje się jeszcze bardziej interesująco, zachwycając kolorami. Doskonale sprawdzi się jako ozdoba każdego tarasu oraz balkonu. Regularne podlewanie oraz trzymanie w odpowiednich warunkach sprawi, iż drzewko bugenwilla pozwoli nam cieszyć się licznymi kwiatami aż do późnej jesieni.