Palmy Mrozoodporne Rośliny Egzotyczny Palmy do Ogrodu

 

 

 

 

WYSZUKIWARKA ROŚLIN

 


Palmy Mrozoodporne w Polsce

Palm Juk Juki Kaktus Kaktusy Agaw Agawy Bambu Bambusy Bananowce Banana Citrus Limon Lemon Cytryna

Zimowanie Rośliny Mrozoodporne

Rośliny Śródziemnomorskie

Regulamin

Postanowienia ogólne
1. Sklep internetowy prowadzony pod adresem www.egzotycznyogrod.com prowadzi działalność handlową w zakresie sprzedaży roślin, ziemi oraz artykułów ogrodniczych.

2. Właścicielem sklepu jest:
„Egzotyczny Ogród Magdalena Zimna”
Ul. Długa 83
95-080 Głuchów (woj. łódzkie)
NIP 728-279-34-51
REGON 473029477

3. Sklep internetowy www.egzotycznyogrod.com prowadzi sprzedaż wysyłkową na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i Unii Europejskiej oraz sprzedaż bezpośrednią poprzez sklepy stacjonarne.

4. Kontakt ze sklepem możliwy jest poprzez e-mail: kontakt@egzotycznyogrod.com lub telefonicznie pod numerem tel: 793 25 25 57.

5. Firma „Egzotyczny Ogród” ma prawo do zmian według zaistniałych potrzeb w niniejszym regulaminie.

6. Użytkownik składając zamówienie zapoznał się z treścią Regulaminu i zaakceptował postanowienia w nim zawarte.

7. Zamówienia są dokonywane poprzez wypełnienie formularza zamówień – wówczas dochodzi do umowy kupna-sprzedaży pomiędzy kupującym a sprzedającym. Umowa sprzedaży zawierana jest w języku polskim.

8. W przypadku, gdy sklep dokona decyzji o wyprzedaży towarów lub jakiejkolwiek promocji na nie – realizacja zamówień będzie postępowała zgodnie z kolejnością przyjmowania zamówień, ponieważ liczba towarów jest ograniczona. Realizacja zamówień trwać będzie aż do wyczerpania się zapasów towarów objętych akcją promocyjną lub wyprzedażą.

9. Promocje i wyprzedaże w sklepie mogą być zmieniane lub usuwane przed zapowiadaną datą zakończenia. Datą wiążącą dotyczącą zamówienia jest data i godzina zamówienia.

10. Wraz z towarem wydawane są paragon lub faktura VAT na życzenie klienta. W przypadku braku któregokolwiek z tych dokumentów prosimy o zgłoszenie tego faktu w celu uzupełnienia braków.

11. Wszystkim kupującym oferujemy profesjonalne doradztwo dotyczące wyboru, hodowli oraz pielęgnacji zakupionych roślin.
12. Materiały (teksty i zdjęcia) zgromadzone na stronie www.egzotycznyogrod.com są objęte prawem autorskim, dlatego też nie mogą być kopiowane.

Zamówienia

1. Produkty prezentowane na stronie sklepu nie stanowią oferty handlowej w myśl przepisów Kodeksu Cywilnego, stanowią one zaproszenie do składania ofert przez Zamawiających. Osoba dokonująca Zamówienia, za pośrednictwem strony internetowej sklepu lub telefonicznie, składa ofertę kupna określonego Towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Zamówienia realizujemy w kolejności ich składania.

2. Złożenie zamówienia nie jest równoznaczne z jego przyjęciem. Sprzedawca może odmówić realizacji zamówienia, także bez podania przyczyny.

3. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji złożonych Zamówień z powodu nieprawidłowo wypełnionego formularza lub po bezskutecznej próbie potwierdzenia Zamówienia. Jeżeli formularz zostanie wypełniony nieprawidłowo a list elektroniczny będzie niezrozumiały, zamówienia takie nie będą realizowane.

4. Kupujący składając zamówienie dotyczące zakupu towarów w firmie „Egzotyczny Ogród” zobowiązany jest do podania prawdziwych danych osobowych w formularzu zamówienia.

5. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do dodatkowej weryfikacji danych Zamawiającego np. w drodze kontaktu telefonicznego.

6. W ciągu 48 godzin od otrzymania zamówienia potwierdzamy e-mailem jego przyjęcie.

7. Zamówienia przygotowywane są do wysyłki do 4dni roboczych po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie (z wyjątkiem przesyłki pobraniowej i towarów zakupionych w przedsprzedażach sezonowych). Wysyłka potwierdzana jest wiadomością e-mail.

8. Podane ceny zawierają podatek VAT, są wyrażone w walucie Polski Złoty (PLN). Do ceny należy doliczyć koszty wysyłki.

9. Sprzedawca nie realizuje Zamówień w dni ustawowo wolne od pracy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Sprzedawca zastrzega sobie możliwość wyznaczenia innych dni niezrealizowania Zamówień niż określone w zdaniu poprzednim, po uprzednim umieszczeniu informacji o tym fakcie na stronie internetowej.

10. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności finansowej za niedostarczenie przesyłki z powodu błędnie podanego adresu przez Zamawiającego. W takim przypadku Kupujący jest proszony o ponowne uiszczenie opłaty za przesyłkę lub w przeciwnym wypadku Zamówienie jest anulowane.

11. Przy Niekorzystnych Warunkach Atmosferycznych zastrzegamy sobie prawo do nadania przesyłki w późniejszym terminie.

12. Zamówienia na towary można składać za pośrednictwem strony www.egzotycznyogrod.com

Wysyłka, dostawa

1. Zamówione towary przesyłane są na koszt odbiorcy.

2. Przesyłkę wysyłamy na adres podany w formularzu zamówienia.

3. Czas realizacji zamówienia to 2-4 dni robocze), liczony od momentu zaksięgowania zapłaty za zakupiony towar.(z wyjątkiem przesyłki pobraniowej i towarów zakupionych w przedsprzedażach sezonowych)
·Na czas czas realizacji zamówienia składa się (kompletowanie towaru, wystawienie dokumentu sprzedaży, pakowanie paczki, zlecenie odbioru w firmie kurierskiej)

4. Czas dostawy to 2-4 dni robocze.

5. Ze względu na specyfikę towaru jakim są żywe rośliny, przesyłki nadajemy w dni robocze:

1) Przy Niekorzystnych Warunkach Atmosferycznych zastrzegamy sobie prawo do nadania przesyłki w późniejszym terminie.

2) Przesyłki Małogabarytowe nadajemy od poniedziałku do czwartku, jeśli piątek jest dniem roboczym.

3) Przesyłki Paletowe nadajemy od poniedziałku do środy jeśli czwartek i piątek są dniami roboczymi

6. Sposoby dostawy towaru zamówionego w sklepie internetowym www.egzotycznyogrod.com
· Dostawa kurierem - (do ceny towaru należy doliczyć koszty wysyłki).
· Odbiór osobisty.

Przy zamówieniach roślin o wysokości powyżej 210cm koszt oraz sposób dostawy określane są przez Egzotyczny Ogród indywidualnie dla każdego zamówienia.

Sposoby płatności

1. Płatność za towar może być dokonywana przez klienta w następujący sposób:

· Płatność online za pośrednictwem przelewy24.pl
· Płatność gotówką przy odbiorze osobistym
· Przelew na rachunek bankowy „Egzotyczny Ogród Magdalena Zimna”

Dane do przelewu:

Egzotyczny Ogród Magdalena Zimna
95-080 Tuszyn
Głuchów ul. Długa 83
Bank Polska Kasa Opieki S.A. :60 1240 3451 1111 0010 5202 6589

Przelew z zagranicy:
KOD SWIFT/BIC: PKOPLPW
IBAN: PL60 1240 3451 1111 0010 5202 6589

Odstąpienie od umowy i zwrot towaru (reklamacje)

1. W okresie 14 dni od dostarczenia zamówionego towaru, Klient ma prawo do jego zwrotu bez podania przyczyny w ramach odstąpienia od umowy. W przypadku chęci skorzystania z prawa zwrotu, towar w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu, z kompletną jego zawartością należy przesłać na adres sklepu. Zwracany towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie kiedy nie będzie nosił jakichkolwiek śladów użytkowania. W przypadku gdy oryginalne opakowania ulegną zagubieniu lub zniszczeniu zwrot nie zostanie przyjęty. Zwrot towaru następuje na koszt kupującego.

2. Kupujący zobowiązany jest w tym celu niezwłocznie poinformować sprzedawcę.

3. Reklamacje roślin przyjmujemy do 48h od daty ich otrzymania. W tym czasie prosimy o kontakt e-mailowy z opisem uszkodzenia. Reklamacje są rozpatrywane w terminie do 7 dni.

4. Aby wysłać towar w ramach reklamacji klient jest zobowiązany do kontaktu z Egzotyczny Ogród celem otrzymania numeru reklamacji. Paczki nie oznaczone tym numerem nie będą przyjmowane - wrócą do klienta, który będzie musiał zapłacić przewoźnikowi za transport w obie strony.

5. Do reklamowanego towaru prosimy o dołączenie oryginału dokumentu zakupu (faktura, paragon). W przypadku braku oryginału dokumentu świadczącego o zakupie w firmie „Egzotyczny Ogród” sprzedawca zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia towaru do reklamacji i odesłania go klientowi obciążając go kosztami transportu w obie strony.

6. Zwrócony towar powinien zawierać oryginalne opakowanie umożliwiające bezpieczny transport. Dopuszczalne jest zastosowanie opakowania zastępczego, jednak musi ono gwarantować odpowiednią ochronę podczas transportu firmą spedycyjną.

7. Towar należy wysłać na adres siedziby sprzedawcy załączając:
a. szczegółowy opis niezgodności towaru z umową,
b. numer reklamacji nadany po rozpatrzeniu wniosku reklamacyjnego
c. oryginału dokumentu zakupu (faktura, paragon)

8. Zwrot towaru następuje na koszt Kupującego.

9. Kupujący traci uprawnienia (do żądania wymiany towaru na nowy albo do żądania obniżenia ceny towaru lub do odstąpienia od umowy), jeżeli przed upływem 48 godzin od daty otrzymania towaru i stwierdzenia niezgodności towaru z umową nie zawiadomi o tym sprzedawcy.

10. Sprzedawca nie odpowiada za niezgodność towaru z umową, gdy kupujący o tej niezgodności wiedział lub, oceniając rozsądnie, powinien był wiedzieć.

11. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za zaginione przesyłki. Jednocześnie informujemy, że nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych do nas za pobraniem.

12. Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:
1) o świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy;
2) w której cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi przedsiębiorca nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy;
3) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;
4) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;
5) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
6) w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;
7) w której przedmiotem świadczenia są napoje alkoholowe, których cena została uzgodniona przy zawarciu umowy sprzedaży, a których dostarczenie może nastąpić dopiero po upływie 30 dni i których wartość zależy od wahań na rynku, nad którymi przedsiębiorca nie ma kontroli;
8) w której konsument wyraźnie żądał, aby przedsiębiorca do niego przyjechał w celu dokonania pilnej naprawy lub konserwacji; jeżeli przedsiębiorca świadczy dodatkowo inne usługi niż te, których wykonania konsument żądał, lub do-starcza rzeczy inne niż części zamienne niezbędne do wykonania naprawy lub konserwacji, prawo odstąpienia od umowy przysługuje konsumentowi w odniesieniu do dodatkowych usług lub rzeczy;
9) w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
10) o dostarczanie dzienników, periodyków lub czasopism, z wyjątkiem umowy o prenumeratę;
11) zawartej w drodze aukcji publicznej;
12) o świadczenie usług w zakresie zakwaterowania, innych niż do celów mieszkalnych, przewozu rzeczy, najmu samo-chodów, gastronomii, usług związanych z wypoczynkiem, wydarzeniami rozrywkowymi, sportowymi lub kulturalnymi, jeżeli w umowie oznaczono dzień lub okres świadczenia usługi;
13) o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.
(Dz.U. 2017 poz. 683)

13. Ze względu na specyfikę towaru jakim są żywe rośliny - nie podlegają one gwarancji jak również zwrotowi.
Egzotyczny Ogród jako sprzedający nie ma możliwości weryfikacji poprawności opieki kupujących nad roślinami.

Opisy i zdjęcia produktów

1. Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne nie zawierają uchybień lub błędów, które nie mogą jednak być podstawą do roszczeń. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt. Zdjęcia produktów to ilustracje poglądowe, mogą czasami różnić się od rzeczywistego wyglądu przedmiotu. Nie zmienia to jednak nigdy ich właściwości.

Ochrona prywatności i danych osobowych

1. Dane osobowe zawarte w formularzu rejestracyjnym, jaki Państwo wypełniacie przy pierwszym zamówieniu przechowujemy i przetwarzamy w sposób zgodny z prawem, a w szczególności w zgodzie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.)

2. Sklep internetowy www.egzotycznyogrod.com nie sprzedaje, nie użycza i nie przekazuje zgromadzonych danych osobowych swoich użytkowników innym instytucjom. Wyjątkiem jest wyraźna zgoda użytkownika.

3. Dane osobowe przekazywane przez Kupującego są przetwarzane przez sklep www.egzotycznyogrod.com siedzibą w Głuchowie. Dane osobowe są chronione i przetwarzane w celu i w zakresie określonym w Ustawie z dnia 29.08.1997 r. „O ochronie danych osobowych” (Dz.U. Nr 133 poz. 883)

4. Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w celu realizacji umowy oraz celów marketingowych.

5. Dane osobowe nie są udostępniane innym podmiotom dla celów marketingowych.

6. Kupujący ma prawo wglądu do swoich danych, żądania ich korekty lub uzupełnienia oraz ich usunięcia.

Postanowienia końcowe

1. Niniejszy regulamin jest integralną częścią każdej umowy zawieranej za pośrednictwem sklepu www.egzotycznyogrod.com jest powszechnie dostępny na stronie www.egzotycznyogrod.com Kupujący może go utrwalić w pamięci swojego komputera lub wydrukować.

2. Niniejszy Regulamin obowiązuje od dnia 01/06/2013. Egzotyczny Ogród zastrzega sobie wprowadzenie zmian w regulaminie jeśli nastąpi taka potrzeba.